Podstawowe elementy

Zanim przystąpimy do korzystania z programu, warto byłoby zapoznać się z najważniejszymi elementami aplikacji. Zrozumienie ich ułatwi skuteczne zarządzanie swoimi mieszkaniami.

  • Dom - mieszkanie/dom do wynajęcia lub nasz własny, w którym mieszkamy.

  • Umowa - wynajmując mieszkanie konkretnej osobie, podpisujemy z nią Umowę. Tylko podpisując (tworząc) umowę w easyRenti, można zarządzać wynajmem, śledzić płatności itp.

  • Źródło pieniędzy - są to wszystkie rzeczy, które dodają lub zabierają pieniądze dla wybranego domu. W dużym uproszczeniu źródła pieniędzy reprezentują rachunki (za prąd, gaz, ubezpieczenie itp). Jednak jest to tylko część zastosowań. Jeśli nasz najemca otrzymuje np dofinansowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej w wysokości 500zł miesięcznie, to takie dofinansowanie możemy również dodać jako źródło pieniędzy.

  • Płatności - określają zobowiązania najemcy wobec Ciebie i są zawsze związane z konkretnym źródłem pieniędzy.

  • Rachunki - określają Twoje zobowiązania wobec dostawcy mediów, np Taurona. Płatności i rachunki nie są ze sobą za bardzo powiązane. Mając np. źródło pieniędzy Prąd możemy określić, że miesięcznie najemca płaci nam 100zł (płatność), natomiast wprowadzone rachunki z Taurona określają miesięczną opłatę w wysokości 70zł. Nie ma najmniejszego problemu, że nasz najemca płacił inną kwotę niż wychodzi z rachunków.